Cílem e-learningových vzdělávacíh materiálů k portálu Knihovny.cz je přehledně shrnout a všem zájemců z řad odborné veřejnosti představit základní i pokročilé funkce portálu. Podpůrné materiály byly vytvořeny velmi názorně a spolu s praktickými ukázkami, zahrnujícími vyhledávání, orientaci na portále, práci s čtenářskými účty apod., pomůžou v krátké době proniknout do uživatelsky přívětivého prostředí jediného českého centrálního knihovnického portálu. Materiály jsou můžou být použity jak podpora k absovovanému školení, tak i pro ty, kteří proškolení nebyli a chyběla jim detailnější nápověda k práci s portálem. 

Materiály vznikají v Moravské zemské knihovně v rámci projektu VISK 8b.


KDO: Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě

ANOTACE: Cílem projektu "Knihovnické minimum" je rozšíření dovedností pracovníků knihoven bez odborného knihovnického vzdělání v oblasti základních knihovnických dovedností. Kurz může být využit i jako inovativní.
CÍLOVÁ SKUPINA:
  • pracovníci knihoven bez odborného knihovnického vzdělání,
  • pracovníci s dlouholetou praxí.
FORMA: tutorovaný; plně e-learningový
TERMÍN KURZU: od 11. září 2017
KAPACITA KURZU: 30 účastníků
KDO: Moravská zemská knihovna v Brně
ANOTACE: Cílem "Knihovnického kurzu" je poskytnout chybějící odborné vzdělání knihovníkům z řad veřejných profesionálních i neprofesionálních knihoven. Kurz byl v roce 2012 realizován za finanční podpory Ministerstva kultury (VISK2). E-learningový kurz je realizován za podpory dotace Jihomoravského kraje.
CÍLOVÁ SKUPINA: pracovníci knihoven bez odborného knihovnického vzdělání, zájemci o zaměstnání v oboru
FORMA: tutorovaný; plně e-learningový
TERMÍN KURZU: 4. 9. 2017 -  24. 12. 2017; REGISTRACE DO KURZU A DALŠÍ INFORMACE: http://www.mzk.cz/pro-knihovny/vzdelavani-knihovniku/e-learningovy-knihovnicky-kurz.
PŘEHLED MODULU A DALŚÍ INFORMACE:
http://www.mzk.cz/pro-knihovny/vzdelavani-knihovniku/e-learningovy-knihovnicky-kurz
KDO: Moravská zemská knihovna v Brně
ANOTACE: Cílem kurzu "Služby knihoven" je nabídnout chybějící či rozšiřující (inovační) vzdělání knihovníkům poskytujícím přímé služby ve veřejných profesionálních i neprofesionálních knihovnách. Kurz byl v roce 2012 realizován za finanční podpory Ministerstva kultury (VISK2). E-learningový kurz je realizován za podpory dotace Jihomoravského kraje.
CÍLOVÁ SKUPINA: pracovníci knihoven bez odborného knihovnického vzdělání, pracovníci s dlouholetou praxí.
FORMA: tutorovaný; plně e-learningový
TERMÍN KURZU: 5. 9. 2017 -  18. 12. 2017; REGISTRACE DO KURZU A DALŠÍ INFORMACE: http://www.mzk.cz/pro-knihovny/vzdelavani-knihovniku/e-learningovy-knihovnicky-kurz.
PŘEHLED MODULU A DALŚÍ INFORMACE:
https://www.mzk.cz/pro-knihovny/vzdelavani-knihovniku/e-learningovy-kurz-sluzby-knihoven
KDO: Bc. Pavla Lžičařová, DiS.
ANOTACE: Kurz poskytuje základní informace o fantastice (fantasy, science fiction a horor s nadpřirozenými prvky) v současné české literatuře. Seznamuje s tvorbou významných spisovatelů, nakladatelstvími, časopisy, webovými stránkami a s aktivitami fandomu - skupinou fanoušků fantastiky.
CÍLOVÁ SKUPINA: pracovníci knihoven, učitelé literatury, veřejnost
FORMA: tutorovaný; plně e-learningový
TERMÍN KURZU: 3. 3. 2014 - 18. 5. 2014
Maximální počet účastníků: neomezena
REGISTRACE UZAVŘENA, do kurzu už se nelze hlásit!